Каталог товарів

Ризик артеріальної гіпертонії

Категорії

Чим небезпечна артеріальна гіпертонія і як визначити ризик хвороби?

Артеріальна гіпертонія є захворюванням, яке становить реальну загрозу здоров'ю і навіть життю пацієнта. Небезпека гіпертонії (артеріальної гіпертензії) полягає у можливості розвитку небезпечних чи летальних ускладнень цієї хвороби. Ризик артеріальної гіпертонії визначається залежно від певних факторів, що впливають на розвиток хвороби. Визначення ризику артеріальної гіпертонії є важливим моментом діагностики цієї хвороби та допомагає скласти правильний прогноз хвороби та призначити адекватне лікування.

Визначення ризику артеріальної гіпертонії. Чому це важливо?
Ризик артеріальної гіпертонії означає можливість настання важких або навіть летальних ускладнень цієї хвороби: інсульт головного мозку, інфаркт міокарда та ін. Саме тому сучасний підхід до діагностики та лікування артеріальної гіпертонії обов'язково включає визначення ризику цієї хвороби.

Від чого залежить ризик гіпертонії?
Ризик артеріальної гіпертонії визначається залежно від кількох основних параметрів/індикаторів, що вказують на характер розвитку хвороби та на можливість розвитку тих чи інших ускладнень. Визначення ризику артеріальної гіпертонії починається з визначення цих індикаторів:

Цифри артеріального тиску (АТ). Класифікацію артеріальної гіпертонії, залежно від рівня артеріального тиску, ми вже описали у статті «Артеріальний тиск при гіпертонії». Треба сказати, що у визначенні ризику артеріальної гіпертонії цифри артеріального тиску мають найважливіше значення. При розрахунку ризику артеріальної гіпертонії враховують найвищі зареєстровані цифри артеріального тиску.

Чинники ризику (ФР). Основні фактори ризику артеріальної гіпертонії це вік, шкідливі звички, рівень холестерину в крові, неправильний спосіб життя, різні порушення обміну речовин та ін. (див. Артеріальна гіпертонія. Фактори ризику)

Поразка органів мішеней (ПОМ). Для артеріальної гіпертонії характерним є ураження деяких органів організму. У медицині ці органи називають органами мішенями.

Ураження органів мішеней при артеріальній гіпертонії може виражатися такими хворобами:

  • Збільшення розмірів серця (гіпертрофія лівого шлуночка), що виявляється за допомогою УЗД та ЕКГ;
  • Ураження нирок характеризується руйнуванням активних елементів нирок та настанням ниркової недостатності;
  • Атеросклероз судин – утворення щільних бляшок на стінках великих кровоносних судин;
  • Ураження судин сітківки очей – звуження просвіту та руйнування артеріальних судин сітківки очей та порушення зору;
  • Ураження судин головного мозку – порушення циркуляції крові у головному мозку та збільшення ризику розвитку інсульту.

Супутні клінічні стани (СКС) – це різні хронічні хвороби, які помітно ускладнюють розвиток артеріальної гіпертонії та підвищують ризик розвитку ускладнень. При розрахунку ризику артеріальної гіпертонії враховують такі супутні клінічні стани як:

  • Порушення мозкового кровообігу – ішемічний інсульт, геморагічний інсульт, транзиторна ішемічна атака;
  • Ішемічна хвороба серця – стенокардія, інфаркт міокарда, серцева недостатність;
  • Хвороби нирок – ниркова недостатність, ураження нирок і натомість діабету;
  • Поразки судин – атеросклероз аорти та інших великих судин, аневризму аорти;

Розрахунок ризику артеріальної гіпертонії
При розрахунку ризику артеріальної гіпертонії враховуються всі описані вище фактори. Розрахунок ризику проводиться за допомогою таблиці:

Як видно з таблиці, високий ризик розвитку ускладнень є навіть за невеликих цифр артеріального тиску, якщо одночасно з ними є й інші хвороби, що підвищують ризик гіпертонії.

( 42 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*