Каталог товарів

Вибір тонометра

Категорії
  • Фаза 1: Поява першого шуму,
  • Фаза 2: Тон шепоту,
  • Фаза 3: ясний та сильний звук,
  • Фаза 4: Ослаблення звуку,
  • Фаза 5: Зникнення звуку.

Значення тиску систоли відповідає першій фазі, а діастолічного - п'ятій фазі.

Вимірювання артеріального тиску за допомогою електронних тонометрів ґрунтується на «осцилометричному методі». У основі цього методу лежить аналіз коливання артерій. Коли тиск у манжеті вищий за систолічний тиск в артерії, то коливання, які є наслідком спонукання артерії при проходженні крові, можуть бути перехоплені. Під час скачування повітря в манжеті поступове зниження тиску призводить до підвищення, а потім до зниження амплітуди цих коливань. Таким чином, значення тиску систоли відповідає початку підвищення амплітуди цих коливань, а діастолічне - кінцю зниження цих коливань.

Вибір манжету та руки для вимірювання:

Манжети тонометрів є дуже важливим елементом точності вимірювання.

Вони повинні відповідати формі руки: Тугий манжет може призвести до появи надто високих значень артеріального тиску, а надто вільний манжет може призвести до надто низьких значень.

При виборі руки, де проводиться вимірювання артеріального тиску, то деяка асиметрія тиску має місце у нормі. Яке б не було становище споживача, і який би не був вибір руки, то рекомендується проводити дослідження завжди на одній і тій же руці і в тому самому положенні для подальшого правильного порівняння результатів. Найчастіше використовується ліва рука.

Тонометр на зап'ястя чи передпліччя?

Кожен тонометр має свої переваги та свої недоліки.

Тонометри на передпліччі більш громіздкі та складніше одягаються. Суворе їхнє становище на рівні серця виключається.

Щодо їхньої надійності, обидві системи однаково надійні. Похибка при застосуванні залежить від індивідуальних особливостей досліджуваного.

Наприклад, артерії на зап'ясті розташовуються досить поверхово і, навіть у щільних людей, зап'ястя досить тонке. Тому для них рекомендується застосовувати тонометри на зап'ясті.

Якщо Ви маєте можливість вибору, то купуйте тонометр на зап'ясті, якщо Ви досить мобільні. А якщо Ви збираєтеся застосовувати його вдома, то вибирайте тонометр на передпліччі.

Джерело: Dupont Medical.

Переклад: Доктор Тузані Халід

( 90 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*