Каталог товарів

Немедикаментозне лікування гіпертонії

Категорії

Усім хворим насамперед обмежуватись споживання кухонної солі до 4-6 грамів на день. Дані багатоцентрових досліджень показують, що між кількістю споживаної солі та рівнем діастолічного артеріального тиску існує прямий зв'язок.

Обмеження споживання солі до 4-6 г знижує систолічний артеріальний тиск на 5,4 мм. Hg., а діастолічний тиск – на 6,5 мм. Hg. Зниження маси тіла у хворих із надмірною вагою – інший необхідний компонент отримання довготривалого ефекту в лікуванні артеріальної гіпертонії. Втрата одного кілограма надмірної ваги викликає зниження систолічного та діастолічного тиску на 1,6 та 1,3 мм .рт.ст. відповідно.

Відомо, що зловживання спиртними напоями викликає неконтрольоване підвищення артеріального тиску. Хворим з тяжкою артеріальною гіпертонією рекомендується повне утримання від вживання алкоголю. Фізичні вправи в період високого артеріального тиску не показані, однак у міру його зниження та покращення стану вони стають обов'язковим компонентом повсякденного режиму хворого. Перевагу віддають вправам аеробної спрямованості, таким як ходьба, біг підтюпцем, плавання, їзда на велосипеді. Навантаження підбирається індивідуально. Вправи у поєднанні з дієтою сприяють зниженню надмірної ваги та добре тренують серцево-судинну систему. Аутогенне тренування, прийоми релаксації корисні зі зняттям стресових ситуацій, які грають далеко ще не останню роль становленні артеріальної гіпертонії.

Немедикаментозної терапії слід приділяти особливу увагу молодих людей, які часто ухиляються від прийому препаратів, природно за відсутності вони ураження органів мішеней.

( 74 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*