Як купувати в інтернет магазині

Як купувати в інтернет-магазині

Можливість робити покупки в Інтернеті набагато спрощує життя: "не відходячи від каси" - комп'ютера - можна купити все, що душі завгодно і до чого у вільний час не завжди "доходять руки".


Найбільш популярними в Інтернеті товарами є книги, CD, DVD-диски, відеокасети, комп'ютери і комплектуючі, побутова техніка, мобільні телефони, інформаційні послуги (новини, коди доступу інтернет-провайдерів та інше). За даними операторів ринку, близько 50% обороту в мережі доводиться на покупки комп'ютерів та їх комплектуючих, пише "Інвестгазета".


Однак український покупець все ще з недовірою ставиться до інтернет-магазинах. За дослідженнями компанії Ernst & Young, троє з чотирьох онлайнових покупців поміщають товар в корзину, але так і не завершують покупку. На думку представників інтернет-ринку України, головний ворог онлайн-торгівлі - непрофесіоналізм. Багато відвідувачів відмовляються від покупок в інтернет-магазинах, як правило, через непрофесійність сайту. Тривала завантаження сторінок, затягнуті і складні процедури оформлення замовлення та оплати стомлюють потенційних покупців, а брак інформації про способи оплати та доставки товару, "маленькі хитрощі" багатьох інтернет-магазинів (завищений курс долара на сайті, наявність доплат і т. Д.) І зовсім відбивають у відвідувачів бажання повертатися в цей магазин.


Щодо думки про вигоду і зручність покупок в інтернет-магазинах ми поцікавилися у пересічного покупця. Олександр Єгоров, фінансовий консультатнт компанії Liga, розповів про те, що покупки в інтернет-магазинах робить періодично. В основному замовляє побутову техніку, продукти харчування, ліки. Однак перевагу А. Єгоров віддає закордонним онлайн-магазинам: "Там все набагато простіше і зручніше: вибрав, оплатив, вислали поштою, отримав посилку. Наші інтернет-магазини поки що неповноцінні, тому що лише деякі з них приймають оплату кредитними картами. У тих ж українських магазинах, які практикують такий вид оплати, існує небезпека розкрадання даних про кредитну картку і відповідних з нею махінацій, в зв'язку з часто переважаючими особливостями національного менталітету". 

Як уникнути помилок при онлайн-покупках 

Досвід сусідніх країн зарубіжжя, який переймають вітчизняні інтернет-магнати, показує, що електронна комерція - досить вигідний спосіб ведення бізнесу, що має перспективи розвитку в Україні.


Сьогодні, поки електронна комерція знаходиться на етапі становлення, починаючому відвідувачеві інтернет-магазинів варто засвоїти кілька важливих правил.


По-перше, це основна прикмета хорошого і надійного магазину - високе місце в рейтингах популярних пошукових систем, широкий асортимент, наявність гарантії на товари, що продаються, розрахунок в гривнях. З довірою можна ставитися до тих магазинах в мережі, які є представництвами реально існуючих магазинів.


По-друге, існує два основних способи отримання товарів - це доставка кур'єром або поштою (останнє актуально, якщо магазин знаходиться в іншому місті). Кур'єрська доставка здійснюється, як правило, в день замовлення. Кур'єр може бути платним і безкоштовним. Це залежить від суми, на яку ви скупилися. Наприклад, при покупці книг або інших товарів на суму понад 300 грн. в багатьох інтернет-магазинах можлива безкоштовна доставка. Продукти з супермаркету привезуть безкоштовно, якщо сума замовлення перевищить 500 грн. ( "Фуршет") або 700 грн. ( "МегаМаркет"). Оплата кур'єра - від 30 грн.
По-третє, є кілька способів оплати. Зазвичай вона проводиться в національній валюті, але на деяких сайтах ціни вказуються в умовних одиницях, а оплата осущесталяется за курсом, встановленим власниками інтернет-магазину. В цьому випадку необхідно підрахувати, де покупки обійдуться дешевше: в Інтернеті або в звичайному магазині.


Зазвичай використовуються старі перевірені способи - розрахунок безпосередньо з кур'єром або накладений платіж. Пов'язано це з тим, що поки більшість покупців до віртуальних покупок відносяться з побоюванням і згодні платити тоді, коли побачать і "помацають" товар.


На жаль, сьогодні ще мало популярний такий вид оплати, як використання кредитної картки. Деякі магазини, правда, пропонують проводити розрахунки через систему інтернет-платежів Paycash або WebMoney. Але оплата картками Visa / MasterCard або електронними грошима зустрічається досить рідко навіть в тих магазинах, які їх приймають. Наприклад, в інтернет-магазині "ТиД", що працює з усіма видами коштів, дані платіжні інструменти використовуються клієнтами тільки в 20% випадків. Популярною стає продаж в кредит постійним клієнтам.


Перспективи у вітчизняній електронної комерції однозначно є. Сьогодні українськими споживачами зацікавилися і закордонні інтернет-магнати, що активізували свою діяльність на українському ринку. Виникла внутрішня і зовнішня конкуренція поставила українські інтернет-магазини перед фактом необхідності поліпшення сервісу і надання нових вигідних покупцям послуг. "Золотий вік" електронної комерції - не за горами. 

Поради відвідувачам інтернет-магазину 

1. Приготуйтеся до того, що пошук потрібного товару займе чимало часу. Багато інтернет-магазини в прайс-листах недостатньо оперативно оновлюють інформацію або взагалі не вказують, чи є даний товар зараз на складі. Тому, побачивши в інтернет-магазині сподобався вам товар за дуже привабливою ціною, не поспішайте радіти, а уточніть про наявність його на складі, зателефонувавши за контактним телефоном, вказаним на сайті.


2. Переконайтеся, що ціна, зазначена на сайті інтернет-магазину, приведена з урахуванням всіх податків і включає в себе вартість доставки до необхідного вам місця, щоб при розрахунку не виникло неприємних сюрпризів.


3. Уточніть, чи надається на товар гарантія. Врахуйте, що деякі магазини (особливо маловідомі) існують кілька місяців і закриваються. Тому при покупці дорогих товарів віддавайте перевагу інтернет-магазинам, добре зарекомендували себе на ринку.
4. Пам'ятайте, що кур'єр разом з товаром зобов'язаний привести чек або будь-якої іншої платіжний документ, в іншому випадку пред'являти претензії буде нікому.

5. І наостанок. Якщо вас щось не влаштовує в придбаному товарі, пам'ятайте, що протягом одного-двох тижнів після покупки ви можете повернути його назад.