Каталог товарів

Різні види лікування артеріальної гіпертонії

Категорії

Артеріальна гіпертонія відноситься до групи хвороб, що потребують постійного медичного контролю та тривалого лікування. Найчастіше адекватне лікування артеріальної гіпертонії допомагає значно скоротити ризик виникнення ускладнень хвороби. У той же час відмова від лікування позначається на стані здоров'я пацієнта негативним чином і швидко призводить до виснаження адаптаційних сил організму та розвитку ускладнень хвороби. Існують два основні напрямки лікування гіпертонії: медикаментозне та немедикаментозне лікування.

Чи потрібно лікувати гіпертонію?
Це питання виникає у більшості хворих на гіпертонію, особливо при зіткненні з необхідністю внести кардинальні зміни у своє життя і відмовитися від багатьох «приємних звичок», а також слідувати тривалому і постійному курсу лікування. Відповідь це питання однозначний: гіпертонію потрібно обов'язково лікувати. Ризик гіпертонії зачіпає як якість життя пацієнта, а й питання його життя взагалі. Як відомо, за відсутності лікування гіпертонія призводить до смертельно небезпечних ускладнень.

Лікування гіпертонії: загальні принципи

• Лікування при гіпертонії відрізняється деякими характерними рисами:
• Це тривале лікування;
• Хворий повинен неухильно дотримуватися вказівок лікаря та встановленої програми лікування;
• У процесі лікування необхідно постійно контролювати розвиток хвороби;
• Контроль при гіпертонії частково входить до обов'язків пацієнта. Пацієнт повинен буде сам налагодити за власним самопочуттям та рівнем артеріального тиску;
• Між пацієнтом та лікарем повинні встановлюватися відносини спільної, скоординованої роботи – пацієнт повинен допомагати лікареві краще контролювати хворобу.
• Типи лікування гіпертонії
• Як ми вже говорили вище, існує два основних методи лікування артеріальної гіпертонії: медикаментозне (лікарське) лікування, яке передбачає прийом різних ліків, що знижують тиск і немедикаментозне (нелікарське) лікування, яке передбачає зміну способу життя пацієнта.

Нелікарське лікування
Нелікарське лікування або зміна способу життя пацієнта – це перший етап лікування всіх випадків гіпертонії. Іноді цей етап лікування є достатнім задля досягнення надійного контролю гіпертонії.

Нелікарське лікування включає:

Зниження маси тіла є ефективним заходом боротьби з гіпертонією та цукровим діабетом. Достовірно відомо, що "скинувши" 10 кг. маси тіла пацієнт «скидає» та 5-10 мм.рт.ст. підвищеного тиску. Для оцінки стану власної ваги зручно користуватися індексом маси тіла (ІМТ), який обчислюють за формулою: ІМТ = вага тіла (кг.)/рост2 (м).

ІМТ до 24,9 – нормальна вага;
ІМТ від 25 до 29,9 надмірна вага;
ІМТ понад 30 ожиріння
Правильне харчування передбачає корекцію харчування як з якісної, так і з кількісної точки зору. Правильне харчування, з одного боку, допомагає боротися із зайвою вагою, а з іншого боку нормалізує обмін речовин організму.

Зменшення споживання солі це один із аспектів правильного харчування гіпертоніків. Поварена сіль сприяє підвищенню артеріального тиску за допомогою затримки води в організмі. Хворим на гіпертонію рекомендується знизити добове споживання солі до 5 гр. на день і обмежити споживання всіх продуктів з великим вмістом солі. Правильний "сольовий режим" допомагає знизити тиск на 2-5 мм.рт.ст.

Збільшення споживання кальцію, магнію та калію сприятливо позначається на роботі серцево-судинної системи. Калій, наприклад, зміцнює серцевий м'яз, а магній розслаблює кровоносні судини. Ці мінерали містяться в овочах та молочно-кислих продуктах.

Зниження споживання алкоголю або повна відмова від алкоголю знижує ризик виникнення ускладнень із боку серця та головного мозку. Також відмова від алкоголю (у пацієнтів вживають алкоголь) сприяє зниженню артеріального тиску на 2-4 мм.рт.ст.

Максимально допустима кількість алкоголю на добу відповідає 50мл. коньяку, 150 мл. вина або однієї пляшки пива.

Відмова від куріння та обмеження споживання кави один із найважливіших моментів нелікарського лікування гіпертонії та профілактики серцево-судинного ризику.

Щоденні фізичні вправи значно підвищують ефективність лікування гіпертонії та знижують ризик виникнення ускладнень. Найбільший ефект мають піші прогулянки на свіжому повітрі тривалість від 30 хвилин до години. Регулярна фізична активність знижує підвищений артеріальний тиск на 5-10 мм рт.ст.

Лікарське лікування гіпертонії
На даний момент існує велика кількість препаратів, що знижують артеріальний тиск. Вибір конкретного препарату, визначення дози та режиму використання виконується фахівцем, знайомим з історією хвороби хворого. Самостійне лікування артеріальної гіпертонії категорично забороняється. Також не можна самостійно змінювати дозування препаратів або припиняти лікування.
Ефективне лікування артеріальної гіпертонії передбачає комбінування обох типів лікування (лікарського та нелікарського).

( 20 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*