Каталог товарів

Причини розвитку артеріальної гіпертонії

Категорії

Список причин розвитку артеріальної гіпертонії

Ожиріння
Ожирінням, що страждають, вважають людей, у яких вага більш ніж на 30% перевищує ідеальну для їх зростання, віку і типу статури.
Ожиріння дуже небезпечне здоров'ю. Підтримуючи ідеальну вагу, Ви знижуєте ризик розвитку артеріальної гіпертензії. Для цього Вам слід правильно харчуватися та вести досить активний спосіб життя. Вам може здатися, що це дуже складно, проте такий підхід допомагає. Поговоріть з лікарем про відповідну для Вас програму зниження ваги. У деяких випадках зменшення маси тіла допомагає зменшити артеріальний тиск.

Куріння / Вживання тютюну
Усунення високого АТ за допомогою ліків спрямоване, зокрема, на те, щоб захистити Вас від ризику розвитку серцевих захворювань та інсульту. Куріння послаблює захисний ефект антигіпертензивних засобів, які допомагають запобігти цим ускладненням. Отже, якщо Ви страждаєте на АГ, для Вас дуже важливо уникати тютюну. Якщо Ви курите, скористайтеся однією з численних програм, які допомагають позбавитися куріння.

живлення
Той, хто погано харчується або пропускає їжу, часто не отримує в достатній кількості важливих поживних речовин, наприклад, кальцію, калію та магнію. Необхідне зміст цих мінеральних речовин, у організмі має важливого значення для здоров'я загалом. Надмірне споживання алкогольних напоїв, як і жирної їжі, може призвести до підвищення артеріального тиску. Надмірне споживання солі (називається також "натрієм") викликає затримку води в організмі, а при підвищеному вмісті води зростає і АТ.

Вік
З віком ймовірність розвитку артеріальної гіпертонії зростає. Цю тенденцію можуть посилювати багато факторів, що відбиваються на стані здоров'я в цілому, наприклад вага, харчування, спосіб життя та вплив навколишнього середовища.

Спадковість (сімейний анамнез)
Якщо артеріальною гіпертонією страждають Ваші батьки, брати чи сестри, цілком імовірно, що цієї хвороби не уникнути і Вам. Тому дуже важливо, щоб лікар під час обстеження отримав відомості про Ваших родичів. Якщо Вам невідомо, чи страждають Ваші родичі АГ, поцікавтеся. Це особливо важливо, якщо будь-хто з Ваших кровних родичів страждав на тяжку форму артеріальної гіпертонії або помер від серцевого захворювання у віці до 55 років.

Стать
Все ще не існує точних клінічних даних, що встановлюють різницю між розвитком АГ у чоловіків та жінок, особливо у жінок молодого та середнього віку. Жінкам-гіпертонікам необхідно мати на увазі, що іноді артеріальна гіпертонія буває викликана вагітністю та прийомом протизаплідних пігулок.

Стрес
Відомо, що розвитку артеріальної гіпертонії сприяє робота, що з стресами. Ви тільки виграєте, якщо намагатиметеся зменшити кількість стресових ситуацій у Вашому житті або повністю усунути їх. Методи релаксації поки що не виправдали себе як ефективного усунення АГ, обумовленої стресами. З усіма питаннями звертайтеся до лікаря.

Фізичне навантаження
Дослідження показали, що регулярне фізичне навантаження допомагає контролювати артеріальний тиск. Гіподинамія – це суттєвий фактор ризику розвитку серцевих хвороб, особливо якщо Ви страждаєте на АГ. Для того, щоб відчути користь активного способу життя, Вам не доведеться бігти марафон або проводити більшу частину дня у спортивному залі. Досить помірного фізичного навантаження. Виберіть той вид занять, який Вам до вподоби – і не кидайте їх.

( 44 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*