Каталог товарів

Патрон SDS-Plus

Категорії

ПАТРОН SDS-PLUS

Сьогодні патрон SDS є незамінним для професійної чи побутової будівельної техніки. Ця технологія застосовується у 90% перфораторів у всьому світі. І популярна вона не лише тому, що прискорює та спрощує процес поводження з інструментом. А ще й тому, що дозволяє захистити патрон від шкідливого впливу імпульсного удару.

ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ СИСТЕМИ SDS.

У 1932 році компанія Bosch розробила перший у світі перфоратор із режимом довбання. Режим імпульсного довбання тепер працював у сукупності з обертальним моментом. І цей винахід припав до душі всім – перфоратор став дуже популярним.

Однак ударне свердління в процесі роботи негативно руйнувало вплив на патрон, який і без того, був досить крихким, оскільки складався з безлічі окремих частин. Для того, щоб виключити патрон з ударного ланцюжка в 1975-1977 роках компанією Bosch був розроблений новий механізм, що отримав назву "Steck - Dreh - Sitzt", що німецькою означає: "встав", "поверни", "закріплено". В англомовних країнах SDS отримав назву "Special Direct System", що російською означало "спеціальна напрямна система". Згодом з'явилося п'ять різновидів патронів системи SDS, під які виготовляються бури з посадковими стрижнями різного діаметра (SDS, SDS-plus, SDS-top, SDS-max, SDS-quick).

Патрон SDS-Plus швидко фіксує насадку за допомогою стопорних кульок

ПРИСТРІЙ ПАТРОНУ SDS.

Про принцип дії патрона SDS легко можуть розповісти самі бури, а точніше, їх конструктивна будова. Дивлячись на бур можна зрозуміти всю простоту і невигадливість цього винаходу.

На посадочній поверхні можна побачити чотири пази - два з яких закриті по торцю, і два відкриті. Відкриті пази діють як напрямні для вставки бурів у патрон, а закриті пази виконують роль стопорних, для фіксації всередині патрона стопорними кульками. Закріплене свердло трохи зміщується вздовж осі і щоб воно могло легко «ходити», змащується невеликою кількістю консистентного мастила. Саме відносно вільне ходіння свердла всередині патрона і дозволяє відокремити сам патрон від сильного ударного впливу, що виробляється насадкою бура, коронки або зубила. Така конструкція має невелике радіальне биття на холостому ходу, яке на точність свердління ніяк не впливає, тому що під час роботи свердло-насадка самоценттується.

Конструкція садового хвостовика бура SDS-plus

Патрон SDS-plus розроблений спеціально для бурового інструменту з діаметром уніфікованого хвостовика 10 мм, із загальною максимальною довжиною від 110 до 1000 мм, і робочим діаметром від 4 до 26 мм (хвостовик вставляється приблизно на 40 мм; найвикористовуваніші діаметри бурів: 6,8 ,10,12 мм; площа контакту клинів становить 75 мм?).

Це найпоширеніший тип патрона, так як здебільшого використовується на техніці легкого та середнього класу, у широкому побутовому застосуванні. За статистичними даними, до 1998 року було продано більше 10 мільйонів перфораторів класу SDS+.

ПРИНЦИП ДІЇ МЕХАНІЗМУ SDS-PLUS СХЕМАТИЧНО:

Принцип дії механізму SDS-Plus

1. два закриті, овальні пази напівкруглого перерізу;
2. стопорні кульки для фіксації;
3. два відкриті трапецієдальні перерізи;
4. внутрішні напрямні патрона SDS-max;
5. глибина, яку вставляється стрижень, сягає приблизно 40 мм.

( 98 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*