10 способів позбутися лупи
Лупа псує не тільки зовнішній вигляд. Ви стали помічати, що волосся втратило блиск, стало тендітним? Причин появи неприємних білих лусочок і супутніх проблем багато, але засобів боротьби не менше...
Насамперед варто відвідати кабінет трихолога. Там станом волосся швидко діагностують проблеми всього організму. Так, у багатьох випадках на появу сухої та жирної лупи можуть впливати і неправильне харчування (надто багато солодкого та жирного), гормональні збої (статеве дозрівання, клімакс), слабкий імунітет, сезонний авітаміноз (особливо нестача вітамінів А та С) і навіть стрес. Коли порушується природний цикл відлущування, зростання клітин пришвидшується. Нещасна клітка не встигає пройти повне життєве коло. У результаті всі довкола стають свідками нашого внутрішнього дисбалансу.
Ступінь очищення.
Хоч би якою була основна причина, не варто старатися і мити голову шампунем з реклами щодня. Тим більше, що більшість мас-засобів не лікують, а запобігають, тобто при найближчому розгляді виявляються лише профілактичними. Дуже важливо, який саме догляд для волосся ви оберете. Трихологи радять насамперед звернути увагу до складу. Цинк (проти бактерій), сірка (для усунення відмерлих частинок) або дьоготь (проти надлишків жиру) – найпридатніші для боротьби з лупою компоненти.
Найкращі засоби для чищення повинні нормалізувати роботу сальних залоз. З цим завданням найефективніше справляються медичні шампуні. Наприклад, дерматологічний шампунь з екстрактом кропиви від французів HOME INSTITUT виготовлений на основі термальної води. Він, як і багато його колег, крім лупи усуває свербіж шкіри голови. Крім того, сухе і ламке волосся стає більш м'яким, набуває легкого блиску. Якщо вам здається, що волосся недостатньо промите, краще потримайте його кілька хвилин під помірним струменем холодної води. А ось повторних намилювань краще уникати. Часто основу дерматологічних шампунів на провідних ролях саме рослинні компоненти. На місці кропиви можуть бути ромашка, береза, солодка, а також ефірні олії лаванди, евкаліпта, чайного дерева, м'яти.
Такі шампуні не просто так названі медичними і продаються в аптеках. Вони лікувальні та створені в спеціальних лабораторіях. Ці засоби, що очищають, найчастіше діють на два фронти: раз по раз позбавляють від надлишкових лусочок і заспокоюють шкіру голови за рахунок, наприклад, м'яти. Їх застосування не повинно стати звичкою. Варто обмежитися одним-двома курсами і обов'язково зробити перерву у використанні, щоб уникнути звикання. Після інтенсивного лікування можна буде перейти і на звичне чергування засобів догляду (наприклад, для чутливої шкіри голови).
Півгодини на диво.
Часто лупа з'являється тому, що волосся і шкіра голови відчувають нестачу жиру. Найшвидше заповнити його допоможуть масляні обгортання. Втирати масла дуже інтенсивно не варто. Спочатку нанесіть трохи зігріту в долонях масло на подушечки пальців і вже потім по проділах втирайте в шкіру голови. Обернувши голову теплим рушником, розслабтеся на 20-30 хвилин, а потім ретельно промийте волосся. Подібні обгортання варто робити двічі-тричі на тиждень для досягнення швидкого результату.
Народні рецепти найчастіше радують балувати волосся нескладною маскою на основі яєчного жовтка (його досить злегка збовтати в теплій воді та втирати у вологу шкіру голови). Голову також можна «промивати» хлібом (підійде засохла житня булочка). Хліб розмочуємо у теплій воді, злегка втираємо у волосся, залишаємо на 7-10 хвилин та ретельно змиваємо.